Memoriál Pepy Semanského po sedmnácté

Rok po úmrtí strýce Martiny Navrátilové - známého řevnického tenisty a sportovce Pepy Semanského (zemřel 1995) byl v LTC Řevnice založen na jeho počest veteránský tenisový turnaj mužů ve čtyřhře pro hráče starší 45 let. Turnaj se od počátku hraje ve dvou věkových kategoriích a pravidelně o něm informujeme.

V letošním 17. ročníku, který se hrál 9. června na našich dvorcích, se turnaje zúčastnilo celkem 26 hráčů (stejně jako loni), kteří vytvořili sedm dvojic v kategorii mladších a šest dvojic v kategorii starších (součet věku dvojice je nad 115 let).

Mezi mladšími hráči zvítězila radotínská dvojice Neřold, Špringr, která ve finále porazila řevnickou dvojici Rečka a Fischer. V kategorii starších zvítězila tradiční kombinovaná dvojice Kubenka (LTC Řevnice) a Müller (LTC Radotín). Pokládám za potěšitelné, že se tato naše tradice stále udržuje.

Poznámka: V pátek dne 22. června navštívily tenisový areál LTC Řevnice dvě asi sedmdesátileté australské turistky - tenistky. Do Řevnic přijely s úmyslem, aby na vlastní oči viděly, kde Martina Navrátilová začínala s tenisem. Při pohledu na tenisovou výstavu v klubovně, na které dominuje vzpomínka na Martinu, se jedna z návštěvnic - dle očitých svědků - dojetím rozplakala. Správce areálu věnoval oběma ženám publikaci "100 let řevnického tenisu".