Aktuality

 

Hotel pod Kilimandžárem nikdy neuvidí. Architekt Střítecký zemřel

 

Aktualizováno (Pátek, 07 Prosinec 2012 19:35)

 

Panoramatické fotky focené na kurtech 30. 1. 2007 (foto P. Zábranský)

panorama 1

panorama 2

panorama 3

Aktualizováno (Úterý, 06 Listopad 2012 11:41)

 

 

Oslava 110 let řevnického tenisu

… a 4. ročník memoriálu Jany Navrátilové se konaly v neděli 30. září 2012 na dvorcích LTC Řevnice. Šlo o významnou klubovou událost, které se zúčastnilo celkem 26 hráčů i řada nehrajících tenisových příznivců klubu.

Akci zahájila ředitelka turnaje a členka výboru paní Jolana Posseltová. Úvodem krátce promluvil o historii řevnického tenisu čestný člen klubu a jeho kronikář MUDr. Jindřich König a dokumentoval ji prezentací 42 fotografií a novinových výstřižků na třech výstavních panelech. Četné z nich se týkaly vzpomínané paní Jany Navrátilové. Mimořádná byla fotografie třech nejslavnějších tenistek světa – Martiny Navrátilové, Chris Evertové a Pam Shriverové- na dvorcích LTC (tehdy Slavoje) v roce 1986 u příležitosti uspořádání Federation Cupu v Praze.

Turnaj se hrál jako soutěž čtyřher. Ve dvou skupinách hrály společně deblové a mixové páry každý s každým na jeden set. Vítězové skupin sehráli finále. Zvítězila dvojice Michal Rečka a Dana Šupáčková, kteří porazili Michala Drašnara a Ivanu Kochovou poměrem 6/2. Vítězům předala pohár MUDr. Jana Navrátilová, též čestná členka klubu.

Turnaj se hrál za dobrého počasí, byl podpořen hojným občerstvením pro hráče a zakončen společenským večírkem v naší krásné klubovně.

Autor J. König

 

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2012 13:33)

 

Fedcupové ohlédnutí: Štvanice v roce 1986 fandila emigrantce Navrátilové, Mandlíková zuřila

Dnes 08:30 - Praha

V létě 1986 řádila v Československu přestavba, předposlední červencový týden ale představy papalášů o její podobě dostaly na frak. Po pražské Štvanici se při finále Poháru federace proháněla pod vlajkou USA emigrantka Martina Navrátilová a místní fanoušci jí připravili ohromné ovace.

Pavel Khol, ČTK

„Doufám, že to nebude trvat dalších 11 let, než se sem zase podívám," řekla jedna z nejlepších tenistek historie v emotivním projevu, jehož závěr nebylo slyšet skrze všeobecný jásot. Komunistická elita v čele s předsedou vlády Štrougalem už u toho nebyla. Ve chvíli, kdy měla Navrátilová v ruce mikrofon, nasedali straničtí šéfové do připravených limuzín.

Finále Fed Cupu na zrekonstruované Štvanici mohlo československému týmu přinést vítězný hattrick k triumfům z let 1984 a 1985, pražská rodačka se ale paradoxně postarala o to, že k tomu nedošlo. A davy jí navrch aplaudovaly. Evidentně zaskočená Hana Mandlíková se nedokázala smířit s faktem, že jako domácí hráčka nemá takovou podporu. „To já jsem přece reprezentovala český tenis," řekla vyčítavě.

O Navrátilové se po dlouhé době psalo na stránkách oficiálního tisku, už se nezamlčovaly její výsledky jako o pár let předtím. V televizi byl poprvé od emigrace odvysílán přímým přenosem její zápas. Přesto v katalogu, který byl k fedcupovému finále připraven, její profil chyběl. „Kapitola o Navrátilové šla do stoupy," vzpomíná bývalý zpravodaj ČTK Jaroslav Kirchner.

Po jedenácti letech si zajela do domovských Řevnic, prošla se starou Prahou a občas se neubránila slzám. Hlavně při odletu. Tehdy to ještě netušila, ale na další návštěvu rodné země jedenáct let čekat nemusela.

Marek Burkert, Právo

 

V neděli 30. 9. 2012 jsme se opět sešli zavzpomínat na Janu Navrátilovou a sehrát několik kvalitních a náročných zápasů.

Letošní Memoriál jsme spojili s oslavou 110 let řevnického tenisu. Ředitelka turnaje Jolana Posseltová zahájila turnaj a slíbila, že příští rok u příležitosti oslav 111 let řevnického tenisu uspořádáme veliký Retro turnaj. Už nyní si tedy můžete připravovat kostýmy a dřevěné rakety. Na Janu zavzpomínal pan Jindřich König, který ze své pokladnice dokumentů a fotografií připravil tři koláže se vztahující se k událostem ze života Jany Navrátilové a k oslavám 110 řevnického tenisu.

Počasí bylo exkluzivní, Václav nám připravil boršč a vynikajícího mladého francouzského kohoutka s nádivkou. Některé účastnice napekly dobroty ke kávě, Míra Šebík přivezl červený a bílý burčák.

Letošního ročníku se zúčastnili také tři letovské dvojice a několik švédských přátel. Celkem se sešlo 13 dvojic. Po napínavém finále porazila dvojice Michal Rečka a Dana Šupáčková dvojici Michala Drašnara s Ivanou Kochovou.

Ceny vítězům předala dcera Jana Navrátilová, zavzpomínala na maminku, které by letos bylo 80 let. Zde k nahlédnutí pár fotografií.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Říjen 2012 07:46)