Aktuality

 

18. ročník Tipsport press cupu

 

O víkendu 18.-19.5.2013 se uskutečnil v areálu Sportclubu Řevnice a LTC Řevnice u Prahy již 18. ročník Tipsport press cupu - Mistrovství České republiky novinářů v tenisu.
Skvěle připravené kurty i slunečné počasí na objednávku, to vše naplnilo očekávání a bylo předpokladem skvělých výkonů, které zejména v závěrečných fázích turnaje tenisté - novináři podávali.

http://home.tipsport.cz/presscup/

Aktualizováno (Úterý, 02 Červenec 2013 06:44)

 

 

Hotel pod Kilimandžárem nikdy neuvidí. Architekt Střítecký zemřel

 

Aktualizováno (Pátek, 07 Prosinec 2012 19:35)

 

Panoramatické fotky focené na kurtech 30. 1. 2007 (foto P. Zábranský)

panorama 1

panorama 2

panorama 3

Aktualizováno (Úterý, 06 Listopad 2012 11:41)

 

 

Oslava 110 let řevnického tenisu

… a 4. ročník memoriálu Jany Navrátilové se konaly v neděli 30. září 2012 na dvorcích LTC Řevnice. Šlo o významnou klubovou událost, které se zúčastnilo celkem 26 hráčů i řada nehrajících tenisových příznivců klubu.

Akci zahájila ředitelka turnaje a členka výboru paní Jolana Posseltová. Úvodem krátce promluvil o historii řevnického tenisu čestný člen klubu a jeho kronikář MUDr. Jindřich König a dokumentoval ji prezentací 42 fotografií a novinových výstřižků na třech výstavních panelech. Četné z nich se týkaly vzpomínané paní Jany Navrátilové. Mimořádná byla fotografie třech nejslavnějších tenistek světa – Martiny Navrátilové, Chris Evertové a Pam Shriverové- na dvorcích LTC (tehdy Slavoje) v roce 1986 u příležitosti uspořádání Federation Cupu v Praze.

Turnaj se hrál jako soutěž čtyřher. Ve dvou skupinách hrály společně deblové a mixové páry každý s každým na jeden set. Vítězové skupin sehráli finále. Zvítězila dvojice Michal Rečka a Dana Šupáčková, kteří porazili Michala Drašnara a Ivanu Kochovou poměrem 6/2. Vítězům předala pohár MUDr. Jana Navrátilová, též čestná členka klubu.

Turnaj se hrál za dobrého počasí, byl podpořen hojným občerstvením pro hráče a zakončen společenským večírkem v naší krásné klubovně.

Autor J. König

 

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2012 13:33)

 

Fedcupové ohlédnutí: Štvanice v roce 1986 fandila emigrantce Navrátilové, Mandlíková zuřila

Dnes 08:30 - Praha

V létě 1986 řádila v Československu přestavba, předposlední červencový týden ale představy papalášů o její podobě dostaly na frak. Po pražské Štvanici se při finále Poháru federace proháněla pod vlajkou USA emigrantka Martina Navrátilová a místní fanoušci jí připravili ohromné ovace.

Pavel Khol, ČTK

„Doufám, že to nebude trvat dalších 11 let, než se sem zase podívám," řekla jedna z nejlepších tenistek historie v emotivním projevu, jehož závěr nebylo slyšet skrze všeobecný jásot. Komunistická elita v čele s předsedou vlády Štrougalem už u toho nebyla. Ve chvíli, kdy měla Navrátilová v ruce mikrofon, nasedali straničtí šéfové do připravených limuzín.

Finále Fed Cupu na zrekonstruované Štvanici mohlo československému týmu přinést vítězný hattrick k triumfům z let 1984 a 1985, pražská rodačka se ale paradoxně postarala o to, že k tomu nedošlo. A davy jí navrch aplaudovaly. Evidentně zaskočená Hana Mandlíková se nedokázala smířit s faktem, že jako domácí hráčka nemá takovou podporu. „To já jsem přece reprezentovala český tenis," řekla vyčítavě.

O Navrátilové se po dlouhé době psalo na stránkách oficiálního tisku, už se nezamlčovaly její výsledky jako o pár let předtím. V televizi byl poprvé od emigrace odvysílán přímým přenosem její zápas. Přesto v katalogu, který byl k fedcupovému finále připraven, její profil chyběl. „Kapitola o Navrátilové šla do stoupy," vzpomíná bývalý zpravodaj ČTK Jaroslav Kirchner.

Po jedenácti letech si zajela do domovských Řevnic, prošla se starou Prahou a občas se neubránila slzám. Hlavně při odletu. Tehdy to ještě netušila, ale na další návštěvu rodné země jedenáct let čekat nemusela.

Marek Burkert, Právo