Aktuality

Memoriál Pepy Semanského po sedmnácté

Rok po úmrtí strýce Martiny Navrátilové - známého řevnického tenisty a sportovce Pepy Semanského (zemřel 1995) byl v LTC Řevnice založen na jeho počest veteránský tenisový turnaj mužů ve čtyřhře pro hráče starší 45 let. Turnaj se od počátku hraje ve dvou věkových kategoriích a pravidelně o něm informujeme.

V letošním 17. ročníku, který se hrál 9. června na našich dvorcích, se turnaje zúčastnilo celkem 26 hráčů (stejně jako loni), kteří vytvořili sedm dvojic v kategorii mladších a šest dvojic v kategorii starších (součet věku dvojice je nad 115 let).

Mezi mladšími hráči zvítězila radotínská dvojice Neřold, Špringr, která ve finále porazila řevnickou dvojici Rečka a Fischer. V kategorii starších zvítězila tradiční kombinovaná dvojice Kubenka (LTC Řevnice) a Müller (LTC Radotín). Pokládám za potěšitelné, že se tato naše tradice stále udržuje.

Poznámka: V pátek dne 22. června navštívily tenisový areál LTC Řevnice dvě asi sedmdesátileté australské turistky - tenistky. Do Řevnic přijely s úmyslem, aby na vlastní oči viděly, kde Martina Navrátilová začínala s tenisem. Při pohledu na tenisovou výstavu v klubovně, na které dominuje vzpomínka na Martinu, se jedna z návštěvnic - dle očitých svědků - dojetím rozplakala. Správce areálu věnoval oběma ženám publikaci "100 let řevnického tenisu".

 

LTC Řevnice

KLUB MARTINY NAVRÁTILOVÉ

pořádá
Pětidenní letní sportování pro děti od 6 let
se zaměřením na tenis a fyzickou kondici.


Datum kurzu: 20. 8 – 24. 8. 2012

Cena: 2650,- Kč

Datum uzávěrky přihlášek: 10. 8. 2012

Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé malé sportovce.

V ceně je zahrnuto – pronájem tenisových kurtů, trenéři II. a III. kvalifikační třídy tenisu, sportovní a tenisové potřeby, stravování.

Trénování, sportovní soutěže, relaxace a sportovní teorie jsou rozvrhnuty na

7 hodin denně, sraz je ráno v 8:30 na řevnických tenisových antukových kurtech.

Dotazy zodpoví a přihlášky přijímá:

Michal Drašnar: tel.: 603 462 60

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno (Sobota, 21 Červenec 2012 14:14)

 

 

Celostátní turnaj dospělých

Ve dnech 7.-9. července 2012 se hrál na dvorcích LTC Řevnice celostátní turnaj dospělých  kategorie C ve dvouhře a čtyřhře mužů. Turnaje se zúčastnilo 33 hráčů, z nich skoro polovina měla vysoké bodové hodnocení, takže turnaj měl kategorii 6 ve dvouhře i ve čtyřhře.

Ve dvouhře zvítězil Vladimír Řezníček, VŠ Praha, který ve finále porazil Jana Metelku, TK Spartak Jihlava, poměrem 6/0, 1/6, 6/0.
Ve čtyřhře zvítězila dvojice V. Řezníček, Lukáš Krejčí, TK Neridé, kteří ve finále porazili Dana Šebíka a Davida Kyselku, oba TK Konstruktiva,  ve dvou sadách.

Turnaj měl velmi dobrou úroveň, jeho průběh byl několikrát narušen deštěm. Bylo by potěšitelné, kdyby se klubu podařilo navázat na starou turnajovou tradici.

Podrobnější informace můžete prohlédnout zde. Žebříček a fotografie z akce.

 

Aktualizováno (Pondělí, 20 Srpen 2012 13:39)

 

17. ročník

Tipsport press cupu

O víkendu 19.-20.5.2012 se uskutečnil v areálu Sportclubu Řevnice a LTC Řevnice u Prahy již 17. ročník Tipsport press cupu - Mistrovství České republiky novinářů v tenise.

Turnaj se po dlouhých letech přstěhoval z Houštky u Staré Boleslavi do Řevnic společně s dobrým počasím a nové dějiště mistrovství splnilo očekávání všech zúčastněných. Věříme, že se Řevnice stanou rovněž tradičním místem konání novinářského turnaje.

S přátelským pozdravem

Lubomír Ježek

ředitel turnaje

více o akci se dočtete zde

 

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 24 Květen 2012 18:29)

 

1. dubna uspořádala Tenisová školička LTC Řevnice "Aprílový" tenisový turnaj dětí
v tělocvičně Sokola Řevnice.

Akce se zúčastnilo 12 chlapců a dívek v předžákovském a žákovském věku. Všichni hráli společně dvouhry.
Zvítězil Luboš Jandus z 5. třídy, který ve finále porazil Elišku Masnerovou z 3. B třídy
poměrem 10:9.
Jako třetí se umístila Gábina Kochová.

Pořadatel plánuje další akce již na dvorcích venku.

M. Drašnar, J. Konig

Aktualizováno (Pátek, 22 Červen 2012 16:38)