Aktuality

PŘEDVÁNOČNÍ HALOVÝ TURNAJ

Tak už se nám po Vás stýská a proto jsme se s Petrem Hlistou zrovna dohodli, že pro Vás uspořádáme v sobotu 28.11.2009 v hale v Mokropsech "malý předvánoční turnaj". Předpokládaný vývoj od 9-15 hod., po skončení volná zábava, startovné bude určeno na místě. Závazné přihlášky zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , pokud se přihlásíte a něco nebo někdo Vám do toho vleze, tak si prosím zajistěte náhradníka. V dalším příspěvku připravuji výsledky z naší letní Champagne Premier League Řevnice, ale mohu již prozradit vítěze - PAVEL ŠKONÍK - získal úctyhodných 20 bodů. Budiž Vám všem motivací do dalších kol. Těšíme se na Vás Dana & Petr.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 11:59)

 

Rozloučení s Václavem Kounovským

V neděli 2. srpna 2009 zemřel ve svém řevnickém domě ve věku nedožitých stých narozenin pan Václav Kounovský (narozen 7.9. 1909), nejstarší mužský občan Řevnic, druhý nejstarší obyvatel města, nejstarší člen LTC Řevnice a pravděpodobně i nejstarší český tenista, který ještě ve svých 88 letech hrál tenis. Na počátku letošního roku si ještě chodil sám nakupovat, v posledních měsících se jeho zdravotní stav bohužel zhoršil natolik, že byl již prakticky upoután na lůžko.

Kounovský přišel do Řevnic v roce 1946. Teprve jako dospělý začal hrát tenis, který se stal jeho velkým koníčkem. Věnoval mu mnoho. Byl řadu let rekordmanem v počtu odpracovaných brigádnických hodin a velmi aktivním členem výboru tenisového klubu. Svým pilným tenisovým tréninkem dosáhl takové výkonnosti, že v roce 1975 se stal přeborníkem ČSSR ve dvouhře v kategorii nad 65 let na tenisové seniorce v Chrudimi.

Všichni litujeme, že se nedočkal „stovky“. Plánovali jsme i s ním oslavu v klubu a fotku s raketou v ruce na tenisovém dvorci. Těšil se na to. S Václavem Kounovským jsme se naposledy rozloučili v pátek dne 7. srpna 2009 v obřadní síni na hřbitově v Řevnicích. Za přítomnosti rodiny a asi 60 smutečních hostů, převážně z řad členů a příznivců řevnického tenisového klubu, pronesl nad rakví poslední vzpomínku pan Zdeněk Novák, nyní nejstarší člen LTC Řevnice.

Pro řevnický tenis byl Václav Kounovský vlastně Jeanem Borotrou, legendárním francouzským tenisovým mušketýrem, který se dožil 96 let (1898–1994) a tenis hrál až do vysokého věku. (Ruch 9_2009 z pera J. Königa)

 

Aktualizováno (Pondělí, 19 Říjen 2009 07:34)

 

Pro pořádek trocha historie - zde fotomemorial fotografie z roku 2008 z I. ročníku Memorialu Jany Navrátilové.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 12:01)

 

V sobotu 19. září uspořádal LTC Řevnice na svých dvorcích turnaj ve smíšené čtyřhře. Již podruhé se tenisté sešli, aby společnou hrou vzpomenuli na významnou členku řevnického klubu paní Janu Navrátilovou, která zemřela v prosinci 2007. Turnaje v mixu se zúčastnilo celkem 38 hráčů a hráček. Akci zahájil krátkým proslovem prezident klubu Ing. Jan Štětina. V turnaji zvítězili Jiří Šlédr a Ivona Pavelková (Hamr Praha), kteří ve finále porazili Láďu Lacinu s Radkou Martincovou z domácího klubu. K významu turnaje přispěly svou přítomností i obě dcery, Martina a její mladší sestra Jana, která již opět bydlí v Řevnicích. Martina s partnerem Láďou Lacinou sehráli exhibici proti Heleně Sukové s Vláďou Kubenkou. Byla to lahůdka pro tenisové diváky. Na závěr uspořádali pořadatelé společenský večer. Zdařilé akci přálo i krásné počasí fotomemorial (text použit z článku J. Königa uveřejného v říjnovém Ruchu) Ve prospěch Nadace Jedličkova ústavu, jsme vybrali 7 188,- Kč, od klientů Jedličkova ústavu jsme na oplátku obrželi ručně vyrobené dárky, které získali vítězové turnaje.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 12:02)

 

Poslední srpnovou sobotu 29.8. jsme se sešli na I. ročníku Retro turnaje. Podmínkou účasti byl dobový kostým z 20.-30. let a dřevěná raketa. Původně jsme chtěli sehrát celý turnaj s dřevěnými raketami, ale strach o "tenisové lokty" nám to nedovolil. Dobovými raketami jsme turnaj pouze zahájili a i to bylo těžké. Kostýmy všem moc slušely viz přiložené fotografie. fotoretro Tento turnaj využil Petr Hlista jako oslavu svých narozenin, my jsme je s ním s radostí oslavili.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 11:59)