Aktuality

Srdečně Vás zveme na zahájení letošní sezóny na tematický mixový losovaný turnaj rekreačních hráčů "SVÁTEK PRÁCE". Podmínkou účasti v tomto turnaji je "stylový kostým" neboli tenis ve víru dělnických profesí. Další podrobnosti na plakátku. Za realisační tým se na Vás těší Dana & Jolana.

Aktualizováno (Sobota, 17 Duben 2010 05:00)

 

I přes sněhovou kalamitu, jsme se sešli v počtu 20 kvalitních hráčů 9.1.2010 opět v tenisové hale Mokropsy. V plném nasazení jsme sehráli několik kvalitních zápasů. Vítězi se stali Michal Drašnar a Sláva Brožek. Skládám hold Slávovi, který byl ráno vytažen z postele na poslední chvíli jako náhradník, kalamita nekalamita, přijel a jako nejstarší účastník ještě zvítězil. Jako důkaz přikládám pár fotek. Dlouhou zimu máme za sebou a doufám, že už se všichni těšíte na naše báječné kurty. Na celou sezónu je již připraveno několik akcí, které sem v nejbližší době s realizačním týmem zveřejníme, aby všichni měli dostatek času na přípravu kostýmů a nezbytných rekvizit. JARO JE TU ZA CHVÍLI! Pvní brigády jsou 3., 4., a 10.4. od 8-17 hod.

Aktualizováno (Sobota, 23 Říjen 2010 16:15)

 

PŘEDVÁNOČNÍ HALOVÝ TURNAJ

Tak už se nám po Vás stýská a proto jsme se s Petrem Hlistou zrovna dohodli, že pro Vás uspořádáme v sobotu 28.11.2009 v hale v Mokropsech "malý předvánoční turnaj". Předpokládaný vývoj od 9-15 hod., po skončení volná zábava, startovné bude určeno na místě. Závazné přihlášky zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , pokud se přihlásíte a něco nebo někdo Vám do toho vleze, tak si prosím zajistěte náhradníka. V dalším příspěvku připravuji výsledky z naší letní Champagne Premier League Řevnice, ale mohu již prozradit vítěze - PAVEL ŠKONÍK - získal úctyhodných 20 bodů. Budiž Vám všem motivací do dalších kol. Těšíme se na Vás Dana & Petr.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 11:59)

 

Rozloučení s Václavem Kounovským

V neděli 2. srpna 2009 zemřel ve svém řevnickém domě ve věku nedožitých stých narozenin pan Václav Kounovský (narozen 7.9. 1909), nejstarší mužský občan Řevnic, druhý nejstarší obyvatel města, nejstarší člen LTC Řevnice a pravděpodobně i nejstarší český tenista, který ještě ve svých 88 letech hrál tenis. Na počátku letošního roku si ještě chodil sám nakupovat, v posledních měsících se jeho zdravotní stav bohužel zhoršil natolik, že byl již prakticky upoután na lůžko.

Kounovský přišel do Řevnic v roce 1946. Teprve jako dospělý začal hrát tenis, který se stal jeho velkým koníčkem. Věnoval mu mnoho. Byl řadu let rekordmanem v počtu odpracovaných brigádnických hodin a velmi aktivním členem výboru tenisového klubu. Svým pilným tenisovým tréninkem dosáhl takové výkonnosti, že v roce 1975 se stal přeborníkem ČSSR ve dvouhře v kategorii nad 65 let na tenisové seniorce v Chrudimi.

Všichni litujeme, že se nedočkal „stovky“. Plánovali jsme i s ním oslavu v klubu a fotku s raketou v ruce na tenisovém dvorci. Těšil se na to. S Václavem Kounovským jsme se naposledy rozloučili v pátek dne 7. srpna 2009 v obřadní síni na hřbitově v Řevnicích. Za přítomnosti rodiny a asi 60 smutečních hostů, převážně z řad členů a příznivců řevnického tenisového klubu, pronesl nad rakví poslední vzpomínku pan Zdeněk Novák, nyní nejstarší člen LTC Řevnice.

Pro řevnický tenis byl Václav Kounovský vlastně Jeanem Borotrou, legendárním francouzským tenisovým mušketýrem, který se dožil 96 let (1898–1994) a tenis hrál až do vysokého věku. (Ruch 9_2009 z pera J. Königa)

 

Aktualizováno (Pondělí, 19 Říjen 2009 07:34)

 

Pro pořádek trocha historie - zde fotomemorial fotografie z roku 2008 z I. ročníku Memorialu Jany Navrátilové.

Aktualizováno (Pátek, 16 Duben 2010 12:01)